неділя, 6 квітня 2008 р.

помадні канцерогени

В усьому винен Ришельє!
Губну помаду придумав Ришельє. Кардинал дуже любив запах спілих яблук, а постійно тримати біля себе ящик з улюбленими фруктами було для нього трішечки незручно. Тож його лікар приготував для нього духмяну суміш - масел з яблучним ароматом, жирів та воску. Та й назвав свій рецептик помадою – від французького слова „pomme”, що означає „яблуко”. Вибагливий Ришельє змазував нею кінчик носа та верхню губу і насолоджувався ефектом. Не думав він про те, що можуть накоїти його примхи і якою заразною стане ця помадна пристрасть. Додали до неї барвників – і на тобі, жінки навалою присіли на помади.

Не так давно, десь у жовтні минулого року, весь інтернет кишів шокуючими повідомленнями – американці вирішили перевірити, на скільки безпечною є цей невід’ємний атрибут жіночої сумочки. Тестували червону помаду – і не будь-яку, а відомих брендів- „L'Oreal” і „Christian Dior”. В 60% досліджуваних зразків виявили свинець у концентрації 0, 65 частинок на мільйон. В Асоціації парфумерії, косметики та засобів особистої гігієни одразу ж поспішили запевнити – свинець утворюється „природним шляхом”, а не додається у ході виробництва. До того ж, обмежень на вміст свинцю в помадах не існує.

Але цікавіше інше - читати жіночі форуми, яку коментували цю інформацію. Реакції приблизно такі: розсудливі - на кшталт „все наше життя суцільна хімія – якщо ми щодня їмо хімію, то облизати намальовані губки – то взагалі дрібничка!” або розпачливі – „так що тепер - нічим не користуватися? Нізащо не зречусь своїх улюблених помадок Лореаль!”.

А що таке свинець? Це важкий метал, що викликає ураження крові, шлункового-кишкового тракту і печінки. Будь-який косметолог „старої закалки” буде уклінно благати жінок – користуйтесь виключно гігієнічними помадами. Спокусливі губки – вмістилище канцерогенів. У помадах – продукти жиру з неякісної нафти. Цей жир на губах всмоктує канцерогени з довкілля – вітер повіяв, на губи поналітало купа шкідливих речовин, далі язик все облизав - і весь цей набір потрапляє до рота, а далі - у шлунок. Не випадково у жінок злоякісні утворення органів травлення виникають дуже часто, тоді яку чоловіків перед веде рак легенів.

Будь-який інгредієнт помади може викликати алергію, але найнебезпечнішими є оксиди металів – цинку, заліза, титану. Їхні солі мають здатність проникати глибоко в тканини, оминаючи верхній шар шкіри. Без упаковки помада важить близько 5 грамів. А скільки разів на день ми підмальовуємо губи? Вчені підрахували, що жінки щодня з’їдають десь 17 міліграм помади, а за все життя – півцентнера. Чоловікам при поцілунках дістається вдвічі менше шкідливого десерту.

Але сучасні спеціалісти, особливо ті, котрі зацікавлені у збуті, заспокоять – для того щоб нанести здоров’ю відчутну шкоду, треба з’їсти як мінімум три тюбики підряд натщесерце. Косметологи повчають – цей ніжний продукт може служити не більше року, не повинен якось смачно пахнути і якщо помада тримається на губах менше години, значить вона погана, а отже, таїть в собі невидиму загрозу. І оминайте косметичні розкладки у підземних переходах – на упаковці дешевої помади не можна прочитати, які компоненти вона у собі містить. Але питання інше – що з того, що я прочитаю про вміст помади дорогої?

Багато відомих брендів проводять рекламні компанії на кшталт „Купіть помаду – врятуйте життя”, викидаючи маленьку частинку своїх прибутків на боротьбу із раком. Водночас більше 30% усієї косметики мають у собі канцерогенні речовини. Найпопулярніші – формальдегіди, що є в лаках для нігтів та деяких шампунях, та барвники із вмістом дьогтю – у тушах та олівцях для очей. А також нафтопродукти –діоксани (у фарбах для волосся, засобах для засмаги та депіляції), які подразнюють слизову оболонку очей та дихальні шляхи, і так звані парабени, що містяться чи не у всій косметиці, бо є універсальними консервантами, що не дають швидко зіпсутися найрізноманітнішим кремам, емульсіям і лосьйонам.

Після такого страшно зайти в „Космо” чи „Брокард”. Бо весь макіяж і вся штучна краса – раконебезпечна! Це не скажуть консультанти в магазинах, але про це знає кожен професійний косметолог. Єдине просте спостереження – чим менше інгредієнтів написано на флакончику, тим безпечніша косметика, а до слова „натуральний” в наш час можна ставитися виключно іронічно.

Немає коментарів: